Bebek Arabası Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Bebek ArabasıBebek arabası, anne ve babalar için bebeklerine ilk armağan edilen şeylerden birisidir. Bebeğin güvenli bir şekilde taşınması için oldukça ideal olan bebek arabaları, sağlam ve güvenli bir yapıya sahip olmalıdır. Bu nedenle seçilecek olan bebek arabasında bazı şeylere dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle hafif bir bebek arabası tercih etmeniz gerekir. Eğer çok fazla ağır olan bir bebek arabası tercih ederseniz, bebeğinizle beraber arabayı kontrol etmek zor olacaktır. Özellikle kilolu ve ağır olan bebekler için temin edilmesi gereken bebek arabası, hafif olmalıdır.

Bebek arabasının çift taraflı olması da işlevsellik açısından idealdir. 4 tekerlekli bir bebek arabası, kilolu bebekler için ideal olabilir. Ancak bebeğiniz hafifse, kontrol edilmesi daha kolay olan 3 tekerlekli bebek arabalarının seçilmesi daha isabetli olabilir. Kış aylarında kullanılacak bebek arabalarında, gerekli koruyucuların olması gerekir. Bebeğin rüzgardan veya yağmurdan etkilenmemesini sağlayacak korumalıkların olması gerekir.

Güvenlik…

Bebek arabalarında güvenlik çok önemlidir. Herhangi bir kazanın meydana gelmemesi en büyük temennidir. Ama her zaman olasılığın en kötüsünü düşünerek tasarlanan bebek arabaları alınmalıdır. Güvenlik kemeri ve fren sistemi bulunmayan bebek arabaların tercih edilmemesi gerekir. Tekerleklerin her yöne dönmesi önemlidir. Amortisörlere sahip tekerleklerin tercih edilmesi, bebeğin titreşimden zarar görmemesini sağlayacaktır.

İçerisinde kullanılan tekstil ürünlerinin bebeğe zarar verici niteliğe sahip olmaması gerekir. Özellikle kumaşların kimyasal boya ve renklendirme kullanılmadan üretilmiş olması şarttır. Kumaşların çıkan ve yıkanabilen özelliğe sahip olması gerekir. Bebeği terletmeyecek nitelikte kumaşların kullanılmış olması gerekir. Bebeğin malzemelerinin konulabilecek bir yerinin olması işlevselliği açısından önemlidir.

Anne ve babaların bebek arabası alırken, sağlam ve bilindik markaları seçmesi önemidir. Lisansı olmayan ürünleri tercih etmek, bebeklere zarar verici ürünleri almak anlamına gelir. Bebek arabalarında da lisans durumuna dikkat etmek gerekir. Yetkili ve bebek eşyaları üretme konusunda uzman markaların ürünlerinin tercih edilmesi isabetli bir tercihtir.